Rodzaje lamp montowanych w pojazdach ciężarowych

Category: Części zamienne

Pojazdy ciężarowe wymagają odpowiedniego oświetlenia, a w związku z tym montowane są w nich różnego rodzaju lampy, które mogą być wykorzystywane podczas przeprowadzania wszelkiego rodzaju prac załadunkowych i pozwalają odnaleźć się w każdej sytuacji na drodze. Jednymi z takich produktów jest oświetlenie robocze, a innymi lampy dalekosiężne. W szerokiej gamie towarów przeznaczonych do oświetlania tirów znajdują się także lampy zespolone i elementy oświetleniowe trafiające do wnętrza pojazdów.

Różnica pomiędzy oświetleniem roboczym a lampami dalekosiężnymi

Lampy LED spełniające funkcje robocze charakteryzują się tym, że oświetlają teren, na którym prowadzone są prace załadunkowe i wyładunkowe oraz naprawcze. Posiadają szeroki kąt świecenia i silny strumień światła. Dlatego doskonale sprawdzają się w tych pojazdach, które z założenia mają być wysyłane w dalekie trasy z postojami wykorzystywanymi na przeprowadzanie różnego rodzaju robót. Uzupełnieniem dla nich stają się lampy dalekosiężne, które montowane są głównie w samochodach terenowych, gdzie spełniają funkcje szperaczy, natomiast kierowcom ciężarówek pomagają w pokonywaniu trudnych dla nich tras przejazdu w godzinach nocnych. Mogą pozostawać włączone przez wiele godzin aż do momentu, gdy przestaną być potrzebne. Są wodoodporne i wstrząsoodporne, a jednocześnie łatwe w montażu, dlatego można

Lampy spełniające funkcje oświetlenia tylnego

Typowym oświetleniem tylnym montowanym w ciężarówce są lampy zespolone LED. Doskonale spełniają one funkcje sygnalizacyjne posiadając kierunkowskaz i światło postojowe oraz odblask stopu i cofania, a także światła przeciwmgielne. Dokonując ich zamówienia można także zlecić wykonanie odpowiednich wykończeń sprawiających, że będą one stanowiły wizytówkę konkretnego taboru ciężarowego. Oprócz tego rodzaju oświetlenia właściciele tirów mogą korzystać z klasycznych już świateł wstecznych oraz lampek LED oświetlenia rejestracji.