Rodzaje amortyzatorów montowanych w tirach

Category: Części zamienne

Amortyzatory montowane w tirach spełniają w nich podobne funkcje do tych, które przypisywane są tego rodzaju częściom montowanym w innych pojazdach mechanicznych. Ich podstawowym zadaniem jest przechwytywanie i rozpraszanie nadmiaru energii powstającej w układzie mechanicznym co doprowadza do redukcji drgań. W ten sposób zabezpieczają one same pojazdy mechaniczne oraz ich kierowców przed negatywnym oddziaływaniem zbyt silnych drgań i zwiększają tym samym komfort jazdy. Wobec tego wśród rodzajów amortyzatorów dostępnych w sprzedaży wyróżnić można produkty motoryzacyjne przeznaczone do kabiny oraz amortyzatory zawieszenia.

Praca amortyzatorów kabiny

W kabinach pojazdów ciężarowych montowane są amortyzatory przednie i tylne. Wszystkie te części do tirów mogą być kupowane bezpośrednio u producentów lub w sklepach z zamiennikami. Jednym z nich jest amortyzator olejowy Volvo FH do wersji ze sprężyną montowany z przodu zabudowy tira sposobem dolnego i górnego oka. Na rynku motoryzacyjnym dostępne są różne wersje tego produktu wypuszczane w kolejnych latach pracy firmy Volvo.

Natomiast rolę amortyzatora tylnego może spełniać na przykład produkt marki SACHS wykorzystujący w swojej pracy ciśnienie gazu i dwururkę jako system tłumienia drgań. Montowany jest sposobem dolnego oka i górnego trzonu.

Nie można również zapominać, że kierowcy posiadający krótką kabinę powinni sięgać po produkty amortyzujące przeznaczone do takiego właśnie rodzaju kabin, ponieważ dzięki temu będą mogli zapewnić sobie optymalne warunki pracy. Większą ilość dostępnych obecnie w sprzedaży amortyzatorów przeznaczonych do kabin można znajdować zwłaszcza na stronach internetowych prowadzonych przez poszczególne sklepy motoryzacyjne.

Należy pamiętać, że niezbędnym uzupełnieniem dla amortyzatorów kabiny są podobnego rodzaju produkty montowane w zawieszeniu tirów. Rozkładają one ciężar masy resorowanej pojazdu równomiernie na wszystkie koła, a przez to redukując poziom drgań zabezpieczają koła przed ich oderwaniem od podłoża.

Wszystkie potrzebne części znajdziesz na http://esklep.star-hurt.pl/